Providing you the best range of building construction river sand in chennai, concrete m sand, construction p sand, rubbish for construction, construction river sand and 4 inch aac block 600x200x100 with effective & timely delivery.
₹ 2100 / ton Get Latest Price
| Packaging Size | 25 Kg |
| Grade | A |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Type | Coarse |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 ton
₹ 1250 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | A Grade |
| Usage/Application | Construction |
| Packaging Type | Loose |
| Type | Coarse |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 1300 / Tonne Get Latest Price
| Sand Type | P-Sand |
| Color | Gray |
| Usage/Application | Construction |
| Application | Concreting |
| Washed Type | Double Washed |
| IS Standard Compliance | IS 383 |
| Country of Origin | Made in India |
| Standard | Yes |
| Form | Powder |
| Grade Standard | A Grade |
| Packaging Size | Lorry |
Minimum order quantity: 10 Tonne
We are engaged in offering Construction P Sand to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 6 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Can Be Used For Construction |
| Color | Grey |
| Form | Solid |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 700 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Type | Coarse |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 46 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 in x 3 in x 2 in |
| Color | Red |
| Shape | Cubical |
| Design | Hollow |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1250 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Ton |
| Usage/Application | Construction |
| Grade | A Grade |
| Color | Gray |
| Packaging Type | Lorry |
| Type | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering Grey M Sand to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 700 / Day Get Latest Price
| Batching Plant Type | Super Mobile Batching Plant |
| Minimum Rental Duration | 1 Day |
| Service Location | Pan India |
| Service Mode | Offline |
| Payment Mode | Online/Offline |
| Project Completed | 100+ |
Minimum order quantity: 1 Day
Sathiamoorthi Kannan (Proprietor)
Sri Jeyam Bricks
No 23A, Yadhaval Street
Pallavaram, Chennai - 600043, Tamil Nadu, India