Leading Wholesaler of 20mm aggregate stone, 20mm jelly construction aggregate, 40mm blue metal aggregate, 12mm construction aggregate, 40mm jelly construction aggregate and construction aggregates 40mm from Chennai.
₹ 950 / Tonne Get Latest Price
| Usage/Application | Can Be Used For Construction Purpose |
| Color | Grey |
| Form | Solid |
| Bulk Density | 2.6 Kg/m3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 20mm |
₹ 1150 / Tonne Get Latest Price
| Size | 20mm |
| Packaging Type | BOPP Bags |
| Usage/Application | Can Be Used For Construction Purpose |
| Material | Construction Aggregate |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Grey |
| Form | Solid |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 1150 / Kg Get Latest Price
| Size | 6 mm |
| Metal Type | Aluminum |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Can Be Used For Construction Purpose |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 1350 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Type | BOPP Bags |
| Usage/Application | Use on Construction |
| Color | Gray |
| Form | Solid |
| Water Absorption | Yes |
| Packaging Size | 1Ton |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 1250 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Type | BOPP Bags |
| Usage/Application | Can Be Used For Construction Purpose |
| Color | Grey |
| Material | Construction Aggregate |
| Form | Solid |
| Bulk Density | 2.6 Kg/m3 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 1350 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Type | BOPP Bags |
| Usage/Application | Can Be Used For Construction |
| Material | Construction Aggregates |
| Color | Grey |
| Form | Solid |
| Bulk Density | 2.6 Kg/m3 |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 40mm |
Minimum order quantity: 10 Tonne
Sathiamoorthi Kannan (Proprietor)
Sri Jeyam Bricks
No 23A, Yadhaval Street
Pallavaram, Chennai - 600043, Tamil Nadu, India