Pioneers in the industry, we offer champers red brick, construction red brick and kandi brick c from India.
₹ 10.8 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 in x 4 in x 3 in |
| Material | Clay |
| Color | Red |
| Shape | Cubical |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Side Walls |
| Resistance Durability | Heat Resistant, Water Resistant, Fire Resistant |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 in x 4 in x 3 in |
| Material | Soil |
| Color | Red |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Side Walls |
| Resistance Durability | Water Resistant, Heat Resistant, Fire Resistant |
Minimum order quantity: 3000 Piece
We are engaged in offering Construction Red Brick to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5.30 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | BOPP Bags |
| Size | 9 in x 3 in x 2 in |
| Color | Red |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Side Walls |
| Material | CLAY |
| Resistance Durability | Fire Resistant |
| Eco Friendly | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 3000 Piece
Sathiamoorthi Kannan (Proprietor)
Sri Jeyam Bricks
No 23A, Yadhaval Street
Pallavaram, Chennai - 600043, Tamil Nadu, India