Wholesaler of a wide range of products which include savudu filling sand, river sand supplier in chennai, river sand for construction in chennai and construction river sand in chennai.
₹ 1250 / Tonne Get Latest Price
| Grade | A Grade |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Packaging Type | 6 Unit |
| Type | Coarse |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
We are engaged in offering Savudu Filling Sand to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 2100 / Tonne Get Latest Price
| Grade | A Grade |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Packaging Type | Box |
| Type | Coarse |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 2100 / Tonne Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Form | Solid |
| Place Of Origin | Chennai |
| Packaging Size | 6 Unit |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Tonne
₹ 1000 / Tonne Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Type | Coarse |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 2 Tonne
₹ 100 / Cubic Feet Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Brown |
| Packaging Type | TTonne |
| Type | Coarse |
| Grade | A |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Cubic Feet
Sathiamoorthi Kannan (Proprietor)
Sri Jeyam Bricks
No 23A, Yadhaval Street
Pallavaram, Chennai - 600043, Tamil Nadu, India